Basisschool kampioenschap 2017 dag 1 – 2 koplopers

Het Meppeler basisschoolkampioenschap schaken heeft vandaag zijn eerste van 2 dagen beleefd.
Na de inleidende woorden van Cor Panhuis werd er iets na half twee gestart met de eerste van zes rondes die vanmiddag gespeeld zouden worden.
Het systeem is zo dat je steeds tegen een speler schaakt die ongeveer net zoveel punten heeft als dat jij hebt. Dus je speelt tegen spelers (vooral na een paar rondes) van hetzelfde niveau.
Na 5 rondes waren er nog 2 spelers met 5 overwinningen en die moesten dus in de 6e ronde tegen elkaar. Het werd een waar spektakel waarbij, ondanks de remise, Wessel hevig teleurgesteld was en Florian (de kampioen van vorig jaar) heel gelukkig was.
Achter dit tweetal staan 5 spelers op een half puntje achterstand. Alles is dus nog mogelijk.
Volgende week woensdag spelen we nog 6 rondes en zijn de kampioenen bekend.

De organisatie is zoals elk jaar weer in de vertrouwde handen van de MSV.

Bij de scholen lijkt de Akker de sterkste, maar de Gaarlandtschool zit hen op de hielen.

Stand individueel

Nr.   Naam               Groep  School           Score  Buch.
  1   Wessel Adema        J-8   de Akker         5.5    24.5
  2   Florian Molanus     J-8   de Akker         5.5    22.5
  3   Sander ter Horst    J-8   Gaarlandtschool  5      23.5
  4   Kyran Pen           J-6   de Akker         5      23.0
  5   Stijn van Essen     J-7   Gaarlandtschool  5      22.0
      Eva Molanus         M-8   de Akker         5      22.0
  7   Luca Smit           J-7   de Akker         5      18.5
  8   Hidde Hingst        J-7   Gaarlandtschool  4.5    20.0
  9   Afnan Dailal        J-8   Sprinkels        4.5    19.5
 10   Jort Jorna          J-8   Gaarlandtschool  4      25.0
 11   Rean ter Horst      J-6   Gaarlandtschool  4      24.0
 12   Niek Roze           J-8   het Kompas       4      23.0
 13   Julian Scholtens    M-8   Gaarlandtschool  4      22.5
 14   Peter Huijsen       J-7   de Akker         4      21.0
 15   Rob Bouwknegt       J-8   de Wel           4      20.0
 16   Leon van den Berg   J-7   Calvijnschool    4      19.0
      Finn van der Brug   J-8   Toermalijn       4      19.0
 18   Sam Jousma          J-8   de Wel           4      17.5
 19   Berno van der Gaag  J-7   de Wel           4      17.0
 20   Arwen Morsink       M-8   de Akker         4      15.0
 21   Thomas Vloedbeld    J-6   de Akker         3.5    19.5
      Remco Oudshoorn     J-6   de Wel           3.5    19.5
 23   Yvan Bel            J-7   Oosterboerschool 3.5    18.0
 24   Kamil Reinds        J-6   de Akker         3.5    16.5
 25   Sherena Pen         M-8   de Akker         3.5    15.0
 26   Chris van der Vegt  J-8   de Wel           3      23.0
 27   Finn van den Berg   J-8   de Wel           3      22.0
 28   Jottum Schuurhuis   J-8   Gaarlandtschool  3      21.0
 29   Mees van Essen      J-6   de Akker         3      20.0
 30   Jaro Scholtus       J-7   Calvijnschool    3      19.5
      Jim de Vries        J-6   Stadskwartier    3      19.5
 32   Nadine Nijstad      M-7   de Tolter        3      19.0
 33   Demi Geelkerken     M-8   Gaarlandtschool  3      18.0
      Onno Post           J-6   de Akker         3      18.0
 35   Nathan Meijering    J-7   Calvijnschool    3      16.5
 36   Ruben Teekens       J-7   Calvijnschool    3      15.5
 37   Arne van de Scheer  J-8   Toermalijn       3      14.5
 38   Jarhno Hakizimana   J-7   Calvijnschool    3      12.0
 39   Tristan Vos         J-8   de Wel           2.5    21.5
 40   Bas Vlierman        J-6   de Wel           2.5    17.5
 41   Twan Dreier Gligoor J-6   Sprinkels        2.5    16.5
 42   Jamie Pathuis       J-6   de Akker         2      21.5
 43   Roos Klinkhamer     M-8   Gaarlandtschool  2      21.0
 44   Espen Winters       J-6   Gaarlandtschool  2      19.0
 45   Chiara Klein        M-6   de Akker         2      18.0
 46   Manon Kooij         M-7   Gaarlandtschool  2      17.5
 47   Sven Bruil          J-6   Sprinkels        2      16.0
 48   Lindo van Son       M-7   Gaarlandtschool  2      15.0
      Vincent Brinksma    J-6   Sprinkels        2      15.0
 50   Tessa Los           M-8   Gaarlandtschool  2      14.5
      Skip van Kampen     J-7   Oosterboerschool 2      14.5
      Na-Chun Kamps       M-7   de Tolter        2      14.5
 53   Caitlinde Groot     M-7   Stadskwartier    2      14.0
 54   Alwin Hertong       J-8   de Wel           2      13.5
 55   Ryan Menzo          J-6   Sprinkels        2      12.5
      Fedde Talma         J-6   de Akker         2      12.5
      Jill Bryan          M-7   de Tolter        2      12.5
 58   Yasmine van Dijk    M-7   Gaarlandtschool  1.5    18.5
 59   Thijs Wieggers      J-6   Gaarlandtschool  1      16.0
 60   Sammy Leffers       J-7   Calvijnschool    1      14.0
      Jelle Schutte       J-6   Gaarlandtschool  1      14.0
 62   Irene Nygard        M-6   de Tolter        1      11.5
      Jurjen Miedema      J-6   de Wel           1      11.5
 64   Thijs van der Burg  J-6   Calvijnschool    0.5    16.0
 65   Tobias Karst        J-8   het Kompas       0      18.0
      Marcel Nrecaj       J-8   het Kompas       0      18.0

 

Stand scholen

Nr.   School           Score
  1   DE AKKER         21   
  2   GAARLANDTSCHOOL  18.5 
  3   DE WEL           15.5 
  4   CALVIJNSCHOOL    13   
  5   SPRINKELS        11   
  6   DE TOLTER        8    
  7   TOERMALIJN       7    
  8   OOSTERBOERSCHOOL 5.5  
  9   STADSKWARTIER    5    
 10   HET KOMPAS       4