Marrit Adema en cbs de Akker winnen schaakkampioenschap voor basisscholen

Marrit Adema maakte haar favorietenrol op de tweede dag van het basisschoolkampioenschap schaken waar, ze won het toernooi met glans. Marrit zit nog maar in groep 6 en dan is het extra knap om dit grote toernooi te winnen. Dat ze een meisje is maakt het extra leuk, want dat onderstreept nog eens dat meisjes natuurlijk ook kunnen schaken. Het feest voor cbs de Akker was dubbel mooi want de school won ook de scholenprijs. Cbs de Wel werd eindelijk weer eens afgetroefd en dat maakt de onderlinge competitie alleen maar mooier.

Ties Dinkelberg was de enige speler waar Marrit een wedstrijd van verloor.

De prijzen werden uitgereikt door de heer Tjark van den Berg, al ongeveer 40 jaar actief bij het schoolschaken en zijn zoon Rienk, die hij het schaken ook leerde, is regerend kampioen van de Meppeler Schaak Vereniging!

Het toernooi werd weer goed georganiseerd door spelers van de MSV, waarvoor hulde!

Bij het individuele toernooi was de eindstand:
1 Marrit Adema     M-6    de Akker 10.5     91.0
2 Jelmer Hofstra    J-8    de Akker  10        85.5
3 Wilco Logchies   J-8     de Wel       9          85.5

Naast deze prijzen waren er nog prijzen per groep.

Bij kinderen uit groep 8 hadden Jelmer en Wilco al een prijs, dus gingen de bekers naar:
1. Harmen Nijboer     J-8      de Wel          8.5      94.5
2. Thies Dinkelberg    J-8      de Akker     8.5      88.5
3. Leon Hertong          J-8      de Wel         8           83.5

Voor kinderen uit groep 7 waren ook drie prijzen:
1. Lennard Nijstad               J-7    de Tolter           8       85.5
2. Daniel van der Laan       J-7    de Wel                7.5   76.5
3. Caspar van Dalen            J-7     Stadskwartier 7       87.5

De prijzen voor groep 6: ( Marrit had al een prijs! )
1. Leonardo Hassing    J-6     Sprinkels                       7.5         88.5
2. Sietse Witteveen      J-6      de Akker                       7.5         73.5
3. Alex Haanstra          J-6       Oosterboerschool    7             73.5


Eindstand:
Place Name                    Feder Club                   Score Buch.
  1   Marrit Adema            M-6   de Akker               10.5   91.0
  2   Jelmer Hofstra          J-8   de Akker               10     85.5
  3   Wilco Logchies          J-8   de Wel                 9      85.5
  4   Harmen Nijboer          J-8   de Wel                 8.5    94.5
  5   Thies Dinkelberg        J-8   de Akker               8.5    88.5
  6   Lennard Nijstad         J-7   de Tolter              8      85.5
  7   Leon Hertong            J-8   de Wel                 8      83.5
  8   Jan Arend Hopman        J-8   de Wel                 8      82.5
  9   Leonardo Hassing        J-6   Sprinkels              7.5    88.5
 10   Daniel van der Laan     J-7   de Wel                 7.5    76.5
 11   Sietse Witteveen        J-6   de Akker               7.5    73.5
 12   Caspar van Dalen        J-7   Stadskwartier          7      87.5
 13   Jasper Bos              J-8   de Wel                 7      79.0
 14   Jasper Kroeze           J-8   de Wel                 7      78.5
 15   Tiemen Stam             J-7   Johannes Calvijnschool 7      77.5
 16   Ruben van Schilfgaarde  J-7   de Akker               7      77.0
 17   Rick Jousma             J-7   de Wel                 7      74.0
 18   Alex Haanstra           J-6   Oosterboerschool       7      73.5
 19   Milan van der Vleuten   J-7   Stadskwartier          7      71.0
      Milan Klein             J-7   de Akker               7      71.0
 21   Quintijn van Helsdingen J-8   de Akker               6.5    89.5
 22   Koen Olsder             J-7   het Kompas             6.5    73.5
 23   Jelmar Delsing          J-6   de Akker               6.5    71.0
 24   Eddy Snijder            J-8   het Kompas             6.5    68.0
 25   Aaron Bertelink         J-8   de Akker               6      91.5
 26   Tim Crebas              J-8   de Wel                 6      86.5
 27   Twan Verstraete         J-7   Johannes Calvijnschool 6      76.0
 28   Ilja Nijstad            J-6   de Tolter              6      73.5
 29   Marnix Hoekman          J-8   de Wel                 6      73.0
 30   Teun Mekenkamp          J-6   de Akker               6      61.5
 31   Ruben Hummel            J-8   Johannes Calvijnschool 5.5    79.5
 32   Thom Noorman            J-7   Johannes Calvijnschool 5.5    77.0
 33   Chris van Veen          J-7   de Akker               5.5    76.5
 34   Hugo van Barneveld      J-8   Johannes Calvijnschool 5.5    74.0
 35   Frank Klok              J-7   de Wel                 5.5    68.5
 36   Rowan Visscher          J-7   Stadskwartier          5.5    67.0
 37   Emily Cazemier          M-6   de Akker               5.5    66.5
 38   Jibbe Sassen            J-6   de Akker               5.5    65.0
 39   Isabel Dings            M-6   Stadskwartier          5.5    64.5
 40   Joia Klein              M-6   de Akker               5.5    63.0
 41   Florian Molanus         J-6   Oosterboerschool       5.5    62.0
 42   Damien Kleine           J-6   Sprinkels              5      69.5
 43   Frank Stegink           J-7   de Wel                 5      67.5
 44   Tjibbe Gottmer          J-6   de Akker               5      65.0
 45   Mirjanne Veenstra       M-7   de Wel                 5      63.5
 46   Coen Lijster            J-7   Oosterboerschool       4.5    63.5
 47   Maaike Agtersmit        M-7   de Wel                 4.5    61.0
 48   Toon Giethoorn          J-8   Stadskwartier          4.5    60.0
 49   Jorne van der Zee       J-6   Oosterboerschool       4.5    55.0
 50   Tamar Pullen            M-8   Johannes Calvijnschool 4.5    52.5
 51   Julia van de Weerd      M-7   de Akker               4      72.0
 52   Jorien Bouwknegt        M-8   de Wel                 4      71.0
 53   Stijn van Bemmel        J-6   de Akker               4      65.0
 54   Lennart Molanus         J-7   Oosterboerschool       4      62.5
 55   Max Postma              J-6   de Akker               4      59.5
 56   Bo-Anne Zantinge        M-8   de Wel                 3.5    65.0
 57   Marc Boers              J-8   Sprinkels              3.5    63.5
 58   Marien Postma           J-6   de Akker               3.5    63.0
 59   Niek Oosterhoff         J-8   het Kompas             3      73.5
 60   Eva Molanus             M-6   Oosterboerschool       3      59.0
 61   Pepijn Rietdijk         J-6   de Akker               2.5    73.5
 62   Patrick van Weeghel     J-8   Johannes Calvijnschool 1      68.5


Eindstand scholen:
1 DE AKKER                36.5
2 DE WEL                  33.5
3 STADSKWARTIER           25
4 JOHANNES CALVIJNSCHOOL  24
5 OOSTERBOERSCHOOL        21.5
6 SPRINKELS               16
  HET KOMPAS              16
8 DE TOLTER               14