Marrit Adema ijzersterk op eerste dag basisschoolschaken

Meestal staat er een sterke jongen uit groep 8 bovenaan bij het kampioenschap voor basisscholen, maar dit jaar voert een meisje uit groep zes (!) de ranglijst aan na de eerste dag en wat voor meisje?! Marrit Adema van cbs de Akker speelt mooi en degelijk schaak en wie zal haar afstoppen op de tweede dag komende week? Ja, dat wordt de grote vraag. Trouwens, cbs de Akker leidt ook de scholenstrijd om de titel al is regerend kampioen de Wel uit Nijeveen echt nog wel wat van plan op de tweede woensdagmiddag…….
Bij de eerste tien staan vier jeugdleden van de plaatselijke schaakvereniging MSV, die dit kampioenschap weer op voortreffelijke wijze organiseert.
Er doen dit jaar 64 schakers mee van 8 scholen. Jammer is het dat enkele scholen wel heel mager vertegenwoordigd zijn of helemaal niet aanwezig zijn met een delegatie. Het bestuur van de schaakclub zal zich over die zaak buigen en bekijken of er hier en daar wat ondersteuning gegeven kan worden.


Stand na dag 1

Place Name                    Feder Club                   Score Buch.
  1   Marrit Adema            M-6   de Akker               6      24.0
  2   Aaron Bertelink         J-8   de Akker               5      24.5
  3   Harmen Nijboer          J-8   de Wel                 5      24.0
  4   Tim Crebas              J-8   de Wel                 5      22.5
  5   Wilco Logchies          J-8   de Wel                 5      17.5
  6   Thies Dinkelberg        J-8   de Akker               4.5    24.0
  7   Quintijn van Helsdingen J-8   de Akker               4.5    23.0
  8   Caspar van Dalen        J-7   Stadskwartier          4      24.5
  9   Lennard Nijstad         J-7   de Tolter              4      22.5
 10   Jelmer Hofstra          J-8   de Akker               4      21.5
 11   Thom Noorman            J-7   Johannes Calvijnschool 4      19.5
 12   Jasper Bos              J-8   de Wel                 4      19.0
 13   Twan Verstraete         J-7   Johannes Calvijnschool 4      18.5
 14   Jorien Bouwknegt        M-8   de Wel                 4      17.5
      Jan Arend Hopman        J-8   de Wel                 4      17.5
 16   Leon Hertong            J-8   de Wel                 4      16.5
 17   Leonardo Hassing        J-6   Sprinkels              3.5    25.0
 18   Chris van Veen          J-7   de Akker               3.5    20.0
 19   Marnix Hoekman          J-8   de Wel                 3.5    19.5
 20   Ilja Nijstad            J-6   de Tolter              3.5    18.5
      Daniel van der Laan     J-7   de Wel                 3.5    18.5
 22   Jelmar Delsing          J-6   de Akker               3.5    17.5
 23   Hugo van Barneveld      J-8   Johannes Calvijnschool 3.5    17.0
 24   Damien Kleine           J-6   Sprinkels              3.5    16.5
      Sietse Witteveen        J-6   de Akker               3.5    16.5
 26   Jibbe Sassen            J-6   de Akker               3.5    13.5
 27   Ruben Hummel            J-8   Johannes Calvijnschool 3      20.0
      Ruben van Schilfgaarde  J-7   de Akker               3      20.0
      Jasper Kroeze           J-8   de Wel                 3      20.0
 30   Rick Jousma             J-7   de Wel                 3      18.5
      Niek Oosterhoff         J-8   het Kompas             3      18.5
 32   Milan Klein             J-7   de Akker               3      17.0
      Frank Klok              J-7   de Wel                 3      17.0
      Frank Stegink           J-7   de Wel                 3      17.0
 35   Julia van de Weerd      M-7   de Akker               3      16.5
      Eddy Snijder            J-8   het Kompas             3      16.5
 37   Milan van der Vleuten   J-7   Stadskwartier          3      15.0
 38   Koen Olsder             J-7   het Kompas             2.5    21.0
 39   Rowan Visscher          J-7   Stadskwartier          2.5    19.5
 40   Pepijn Rietdijk         J-6   de Akker               2.5    17.5
 41   Tjibbe Gottmer          J-6   de Akker               2.5    16.0
 42   Tiemen Stam             J-7   Johannes Calvijnschool 2.5    15.0
      Joia Klein              M-6   de Akker               2.5    15.0
 44   Alex Haanstra           J-6   Oosterboerschool       2      22.0
 45   Emily Cazemier          M-6   de Akker               2      21.0
 46   Coen Lijster            J-7   Oosterboerschool       2      20.0
 47   Chantal Kroes           M-7   de Wel                 2      18.5
 48   Marc Boers              J-8   Sprinkels              2      16.5
      Bo-Anne Zantinge        M-8   de Wel                 2      16.5
 50   Isabel Dings            M-6   Stadskwartier          2      15.0
      Teun Mekenkamp          J-6   de Akker               2      15.0
 52   Eva Molanus             M-6   Oosterboerschool       2      14.0
 53   Florian Molanus         J-6   Oosterboerschool       2      13.5
 54   Toon Giethoorn          J-8   Stadskwartier          2      12.5
 55   Maaike Agtersmit        M-7   de Wel                 1.5    17.0
 56   Marien Postma           J-6   de Akker               1.5    15.5
 57   Max Postma              J-6   de Akker               1.5    14.5
 58   Tamar Pullen            M-8   Johannes Calvijnschool 1.5    14.0
      Jorne van der Zee       J-6   Oosterboerschool       1.5    14.0
 60   Lennart Molanus         J-7   Oosterboerschool       1.5    13.0
 61   Patrick van Weeghel     J-8   Johannes Calvijnschool 1      15.0


Stand Scholen

Place Name                   Score
  1   DE AKKER               20   
  2   DE WEL                 19   
  3   JOHANNES CALVIJNSCHOOL 14.5 
  4   STADSKWARTIER          11.5 
  5   SPRINKELS              9    
  6   HET KOMPAS             8.5  
  7   OOSTERBOERSCHOOL       8    
  8   DE TOLTER              7.5  

Één reactie
  1. Dat is wel een verschil met vroeger, toen waren Martijn, Sybrand en ik de enige van de Akker (Ger misschien ook nog de eerste keer). Mooi dat er nu meer meedoen. Ik denk dat je er niet veel aan kan doen dat sommige scholen nauwelijks (of niet) vertegenwoordigd worden.

.