2016-04-11 20.37.30

Maandag 11 april was de gezamelijke slotronde voor MSV3 in Kampen. Gastheer van de avond en tevens tegenstander was D&Z en O&O2 (combinatie team van Hattem en Kampen). De opdracht aan het begin van de avond was duidelijk: minimaal een gelijkspel, anders zouden we na 1 jaar 2e klasse alsnog degraderen. Onze tegenstander moest winnen om ons voorbij te gaan. Verder was daar nog Dronten, ook met 4 punten maar duidelijk meer bordpunten. Zie daar de ingrediënten voor een spannende avond.
Met een tactische opstelling hadden we al gewonnen van Lelystad en Dronten en er was dus nu ook een analyse gemaakt van de tegenstander en daar een passende opstelling op gemaakt. Je moet toch wat als je qua rating duidelijk minder bent dan de tegenstander.
Rond 9 uur was ik zelf op bord 5 al klaar: één mindere (of fatale?) zet van de tegenstander was voldoende om hem binnen 4 zetten tot opgave te dwingen.
Daarna verloren Henk Twerda op bord 2 en Bert Hassing op bord 3.
Martijn had op bord 6 zijn tegenstander constant onder zware druk en die kwam daar ook niet onderuit: 2-2.
Luit speelde op bord 7 en stond eigenlijk helemaal niet goed. Zijn onervaren tegenstander bood Luit echter een kleine kans en die werd met beide handen aangepast. Met de dreiging zelf mat te gaan werd de koning van de tegenstander constant schaak gezet en daardoor verloor hij uiteindelijk dame en toren en stonden we 3-2 voor. Nog 3 partijen en nog 1 punt nodig.

2016-04-11 21.09.48
Op bord 8 speelde Geert op dat moment met een pion achterstand. Op zich nog geen ramp, maar plotseling was die pion meer een vrijpion aan de rand en die was niet meer te houden toen de torens geruild moesten worden:  3-3
Sibbele op bord 4 en Arno op bord 1 waren nog in hevige strijd gewikkeld. Één van de andere partijen die avond werd dus gespeeld door Dronten. Die stonden op dat moment met 4-2 achter, maar het beslissende puntje voor tegenstander PSV/Dodo wilde maar niet vallen. Als dat op dat moment was gelukt hadden we onze 2 partijen in remise kunnen laten eindigen en waren zowel Meppel als Hattem/Kampen veilig (niet sportief, maar soms moet dat). Dus moesten Sibbele en Arno doorspelen. Sibbele leek een mooie aanval te hebben maar de tegenstander had die ook en wist Sibbele op de knieën te krijgen: 3-4 achter.
Nu moest Arno dus winnen en stond best aardig totdat zijn tegenstander de kans kreeg om een batterij te maken. Toen was er plotsklaps geen houden meer aan: 3-5
Strijdend ten onder noemt men zoiets.
Het was een mooi jaar in de 2e klasse, maar wij horen thuis in de 3e klasse.
Wie weet kunnen we daar volgend seizoen weer iets moois doen.

Kampioen in de 2e klasse werd het team van ZSG 2 die koploper het Briesende paard versloegen.
Het was een gezellige, goed georganiseerde avond (met lekkere hapjes).

 

Pas op voor vallende stukken. Er wordt aan de site gewerkt.

Binnenkort meer. En kijk gerust rond. Standen en uitslagen worden gewoon bijgehouden en geplaatst.